Grupa
Grupa 7 - Seledynki
W jedności siła

Przewodnik:

ks. Paweł Jędrzejski

Zapisy

Zapisy przez formularz online:

Będzie możliwość zapisania się stacjonarnie w Biurze pielgrzymkowym, oraz na postojach, podczas trwania Pielgrzymki

Koszty uczestnictwa

Dorośli: 130zł
Dzieci i młodzież do lat 18: 90zł

Dla rodzin są przewidzane zniżki – więcej informacji.
Jest możliwość zapisu tylko na kilka dni.

Każdy zapisany pielgrzym jest objęty ubezieczeniem NWW.

Biuro pielgrzymkowe

Centralny Punkt Informacyjny Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – 
będzie otwarty w terminie: 31.07 – 02.08
w godz. od 11.00 do 17.00
Wrocław, ul. Bujwida 51

Więcej informacji:
pielgrzymka@pielgrzymka.pl
71 725-67-20
(+48) 608095757
(+48) 607324063

Informacje o grupie

Grupa 7 – Seledynki
W jedności siła

przewodnik: ks. Paweł Jędrzejski
tel. 782 840 207

Więcej informacji można uzyskać w parafiach:

  1. PARAFIA P.W. OPATRZNOŚCI BOŻE we Wrocławiu Nowym – Dworze, ul. Nowodworska 64, Telefon parafialny: 880-557-225; mail:pajed@poczta.onet.pl
  2. PARAFIA P.W. ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W KĄTACH WROCŁAWSKICH

Więcej informacji:
Świecki Animator Gr. 7: Aneta Mazgaj, tel. 693 905 567

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.00. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Kąty Wrocławskie, Strzelin, Wiązów, Ziębice, Szymonków oraz przede wszystkim dekanaty Wrocław-Południe i Wrocław-Zachód – to główne miejsca, z których wywodzą się pielgrzymi gr. 7. Obecnie przewodnikiem grupy 7 jest Ks. Paweł Jędrzejski, wikariusz z parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu-Nowym Dworze. Grupa 7 nazywana jest potocznie „siódemeczką” albo „seledynkami” (nazwa pochodzi od koloru znaku naszej grupy). Mamy również swój hymn, którego refren brzmi: „Seledynki to my, to właśnie ja i ty!”.
Oczywiście w „siódemce” nie brakuje radości i śpiewu, a także modlitwy. Rozważamy Słowo Boże, słuchamy konferencji, dzielimy się doświadczeniem codziennego życia. Jest to piękny czas rekolekcji, który pomaga nam żyć Bogiem w codzienności. Podobnie jak w wielu innych grupach bardzo zróżnicowany jest także przekrój wiekowy pątników. Faktem, na który zwraca uwagę ks. Paweł jest… poza pielgrzymkowa działalność zaangażowanych
w tworzenie grupy. – Organizujemy akcje promocyjne, jak „słodka niedziela”, spotykamy się regularnie przez cały rok, np. na spotkaniu opłatkowym czy zabawie karnawałowej; uczestniczymy także w życiu parafii, np. przygotowujemy Festyn Parafialny, gdzie promujemy pielgrzymkę. “W tym roku nową formą działalności była promocja pielgrzymki przez naszą grupę w wielu parafiach rejonu, które obejmuje “Siódemka”. Nasi bracia i siostry modlili się z parafianami podczas Mszy Św., śpiewali i grali na gitarze, czytali czytania, modlitwę wiernych, przynosili dary a przede wszystkim głosili na każdej Mszy przynajmniej 2 świadectwa o doświadczeniu pielgrzymowania. A po Mszy poświęcali czas na rozmowy z zainteresowanymi pielgrzymką. W ten sposób budowaliśmy wspólnotę na czas sierpniowego wędrowania i zachęcaliśmy do przeżywania wraz z nami rekolekcji w drodze – podsumowuje ks. Paweł. ”

Zapraszamy bardzo serdecznie do pielgrzymowania w naszej „Siódemeczce!”
Ks. Paweł Jędrzejski, Brat Przewodnik