Grupa 4

Grupa 4 – ZIEMIA OŁAWSKA
Rodzinami silni

przewodnik: ks. Zbigniew Kowal

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.00. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

ZDAWANIE BAGAŻU

2.08. – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.4

WAŻNE!  Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

KOSZTY PIELGRZYMKI:

– Osoba dorosła 95 zł
– dzieci i młodzież – 85 zł (dla młodzieży do lat 16)
(Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie)

ZNIŻKI:

W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci) – 3 i więcej osobowej rodziny to: Pierwsza osoba dorosła 95 zł, Druga osoba z rodziny 85 zł, Trzecia osoba z rodziny 75 zł, Czwarta i każda następna po 50 zł

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– zapisanie się przez formularz do grupy pielgrzymkowej
– powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu
– przestrzeganie zakazu noclegów koedukacyjnych
– wypełnianie poleceń od Brata Przewodnika oraz Organizatorów Pielgrzymki
– przyjęcie w duchu pokuty wszystkich trudów pielgrzymowania

Więcej informacji wkrótce.


 Ziemia oławska ma zawsze silną reprezentację na PPW.

Nasza grupa skupia w sobie ludzi w bardzo różnym wieku pochodzących z Oławy oraz okolic. Wędrują z nami małżonkowie, rodziny z dziećmi, ludzie starsi oraz młodzież. Dzięki tej ogromnej różnorodności możemy się wzajemnie od siebie uczyć i poznawać. Wielu członków naszej grupy, którzy pielgrzymują już któryś z kolei raz mówią, że w Czwóreczce jest jak w rodzinie, w której troszczymy się wzajemnie o siebie i zawsze możemy liczyć na pomoc. Jesteśmy około 100 osobową grupą: głośną, rozśpiewaną i roztańczoną. W weekendy nasza grupa jednak fenomenalnie rośnie, ponieważ dołączają do nas pielgrzymi, którzy ze względu na pracę nie mogą przejść z nami całości, a nie mogą się pogodzić, by nie przejść z nami choć jednego dnia. Przewodnikiem grupy czwartej jest ksiądz Mateusz Wojciechowski.

Opis grupy archiwum.

Myślę, że czymś charakterystycznym w naszej grupie jest to, że w jej skład wchodzą całe  rodziny – mówi ks. Marek Leśniak, dotychczasowy przewodnik “czwórki”, który w tym roku, ze względu na kontuzję, będzie pielgrzymował duchowo. Jak zaznacza grupy jednak nie opuści i będzie się starał mobilnie podążać jej śladem.

Oczywiście z racji, iż “czwórka” jest związana z konkretną miejscowością i okolicami przekrój wiekowy jest bardzo duży. – Ci młodsi mogą doświadczyć niezwykłego świadectwa tych, którzy wybierają się na szlak z małymi dziećmi. Na pewno jesteśmy też głośni i to jest piękne, że  tak wiele osób włącza się we wspólny śpiew – dodaje.

Grupa liczy ok. 100 osób. Wyjątkiem są dni weekendowe. Wtedy liczebność diametralnie się zmienia. – Od piątku do niedzieli jest nas nawet o 50-60 osób więcej. Dołączają te osoby, które np. ze względu na brak urlopu nie mogą wziąć udziału w całości wydarzenia – zaznacza ksiądz przewodnik. O czym to świadczy? Że “czwórka” wciąga i przyciąga. Jeśli raz się z nimi pójdzie, to później trudno się uwolnić… – Dlatego liczymy, że 2 sierpnia wyruszy nas spod katedry wrocławskiej bardzo dużo – dodaje kapłan.