Grupa 21

Grupa 21 – WROCŁAW – KATEDRA

Wspólnota – Relacje – Odwaga

Przewodnik: ks. Rafał Swatek

Grupa katedralna, skład: parafia św. Jana Chrzciciela, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, DA Przystań i wszyscy chętni z terenu Archidiecezji Wrocławskiej.

Adres:

plac Katedralny 18, 50-329 Wrocław

Informacje w sprawie pielgrzymki: Tel. 713222574, 798441687, 713267740 (zakrystia )

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.00. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

Więcej informacji i możliwość zapisów poza formularzem w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. “Wawrzyny”- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: od 30.07 do 1.08.  w godz. od 11.00 do 17.00, tel. 71 725-67-2

ZDAWANIE BAGAŻU:

2.08. – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.21

WAŻNE!  Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

KOSZTY PIELGRZYMKI:

– Osoba dorosła 95 zł
– dzieci i młodzież – 85 zł (dla młodzieży do lat 18)
(Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie)

ZNIŻKI:

W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci) – 3 i więcej osobowej rodziny to: Pierwsza osoba dorosła 95 zł, Druga osoba z rodziny 85 zł, Trzecia osoba z rodziny 75 zł, Czwarta i każda następna po 50 zł

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– zapisanie się przez formularz do grupy pielgrzymkowej
– powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu
– przestrzeganie zakazu noclegów koedukacyjnych
– wypełnianie poleceń od Brata Przewodnika oraz Organizatorów Pielgrzymki
– przyjęcie w duchu pokuty wszystkich trudów pielgrzymowania

Opis grupy:

Jesteśmy grupą, w której od początku było miejsce dla każdego – dla młodzieży, osób w średnim i dojrzałym wieku, dla zaangażowanych w życie Kościoła i tych, którzy niosą różnego rodzaju wątpliwości, dla tych, którzy są pewni swojej wiary i dla tych, którzy jej szukają, dla tych, którzy lubią śpiew i dla tych, którzy wolą milczenie, dla pytających i dla odpowiadających… Wiemy, że każdy z nas ma coś unikalnego, ważnego do dania pozostałym i właśnie to m.in. robimy przez te 9 dni – dzielimy się sobą. U nas nie da się zniknąć w tłumie ;).


Archiwum – opis grupy

W ubiegłym roku prawie wszystkie stacje telewizyjne przekazywały informacje o Pielgrzymce Wrocławskiej za sprawą utworu „Zdrowaś Mario” na melodie Decpacito. Tak, tak, to właśnie w naszej grupie siostra Janina wykonała ten utwór i zrobiło się o nas głośno.
Tak głośno, że usłyszał o nas cały świat.
Jeśli chcesz być częścią Grupy nr 21 Katedralnej to podejmuj decyzje i chodź z nami.
Co nas charakteryzuje? Spontaniczność, serdeczność, energia, uśmiech i przede wszystkim zrozumienie dla drugiego człowieka. Jesteśmy grupą, która zmieniła wielu ludziom myślenie o pielgrzymce.
Grupa katedralna jest grupą młodzieżową skupiającą się wokół diecezjalnych wrocławskich parafii. Oczywiście nie zamykamy się na osoby starsze, ich doświadczenie wiary jest nam bardzo potrzebne.
Naszym celem jest integrować młodzież działającą we Wrocławiu. Pragniemy w prosty sposób przekazywać główne prawdy wiary, nauczanie Papieża Franciszka oraz piękno liturgii.
U nas możesz dostać szansę włączenia się w tworzenie grupy poprzez zaangażowanie się w tzw. służby pielgrzymkowe (śpiew, gra na instrumentach, czuwanie nad bezpieczeństwem przejścia, pomoc medyczna).
Nasza grupa ma być alternatywną dla już istniejących grup, aby wszyscy mogli odnaleźć swoje miejsce w pielgrzymce.

Jesteśmy grupą wyłącznie namiotową, nie szukamy miejsca na nocleg w domach dla  pielgrzymów. Centrala grupy nr 21 znajduje się przy Katedrze Wrocławskiej.