Grupa 18

Grupa 18 – KARMELITAŃSKA

przewodnik: o. Krzysztof Piskorz OCD

Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych
Parafia Opieki św. Józefa, Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, Duszpasterstwo Akademickie KARMEL, Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji SOLNICZKA, ul. Ołbińska 1, Wrocław, Przymierze Miłosierdzia, ul. Katedralna 4, Wrocław.

Zapisy w roku 2021 przez formularz: https://bit.ly/zapisyPPW21_jednodniowa

Więcej informacji w sprawie zapisów:
Pani Małgosia – prosimy dzwonić po godz. 18.00 – tel. 793 120 285, mail malgosia1003@gmail.com

W dniu 4 sierpnia (środa) pielgrzymi z gr.18 przejdą etap z Trzebnicy do Oleśnicy w raz z pielgrzymami z gr.1

Plan dnia.

Rozpoczęcie Mszą Św.: Trzebnica – Bazylika  godz. 7:00, wyjście po mszy

 1. postój Boleścin 10:30 – 11:00
 2. postój Jaksonowice 13:00 – 13:30
 3. postój Jenkowice 15:00 – 15:30
 4. Oleśnica dojście ok.  17:00 – 17:30
 5. Powrót do domu.

Koszt uczestnictwa w jednodniowej pielgrzymce wynosi 30 zł.

Więcej informacji w Biurze Pielgrzymkowym pod +48 608095757 lub
+48 607324063

e-mail: pielgrzymka@pielgrzymka.pl

Proszę pamiętać, że tegoroczna pielgrzymka jest specyficzna. Główny Inspektor Sanitarny nałożył dodatkowe obostrzenia wynikające z przepisów w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS COV-2. Prosimy, aby każda osoba uczestnicząca w pielgrzymce zastosowała się do zaleceń organizatora pielgrzymki.

Zasady tegorocznego pielgrzymowania:

 • Włączając się do grupy należy przestrzegać poleceń ks. Przewodnika
 • Uczestnikiem pielgrzymki może być tylko osoba zdrowa,  za osobę zdrową uznaje się osobę spełniającą następujące kryteria:
 • nie występują u niej objawy wskazujące na zakażenie wirusem SARS-Cov- 2
 • nie zamieszkiwała z osobą przebywającą w izolacji warunkach domowych w okresie do 10 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki
 • nie miała kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie do 10 dni przed rozpoczęciem  pielgrzymki.
 • Osoba która jest w pełni zaszczepiona powinna posiadać zaświadczenie w postaci: aplikacji mObywatel lub w formie wydruku internetowego Konta Pacjenta
 • Pielgrzym jest zobowiązany zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (GIS) na dany dzień
 • Pielgrzym obowiązany jest przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansów społecznego
 • W przypadku sprawowanych Mszy świętych w budynku kościoła zobowiązany jest do przestrzegania limitu uczestników mogących w nim przebywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nałożonymi przez GIS
 • Po drodze nie robimy zakupów w miejscowościach przez, które przechodzi pielgrzymka.
 • Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą prowiant i picie.
 • Na trasie pielgrzymki na wyznaczonych postojach będą wystawione kabiny TOI TOI
 • Każdy uczestnik jest obowiązany do przestrzegania regulaminu pielgrzymkowego
 • Osoby nie przestrzegające regulaminu mogą się liczyć z konsekwencjami do usunięcia z Pielgrzymki włącznie.

UWAGA!

W tym roku nie będzie służb zaopatrzenia pielgrzymkowego.

Na trasie w wyznaczonym BUSie będzie można jedynie zakupić wodę lub płyny izotoniczne.


„Ożywiciel”. Pod takim hasłem odbędzie się 39. piesza pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. To nasze wołanie w drodze o Ducha Świętego. To niesamowita Boża przygoda, zmieniająca życie człowieka. To 9 dni rekolekcji w drodze, które otwierają nas na to, co wieczne i niezniszczalne. Pielgrzymując po tym świecie zdajemy sobie sprawę z kruchości, małości i słabości, a pielgrzymka jest dobrym czasem, żeby nauczyć modlić się w drodze, po której idę i stawać się mocniejszy, pokonując wszelkie słabości. Na trasie spotykamy przede wszystkim Boga, Maryję, Świętych, żywy Kościół, ludzi przyjaznych i radosnych, którym przyświeca ten sam cel.

Proponujemy Ci już dziś, byś poszedł z nami w grupie karmelitańskiej, która po raz siódmy wyrusza pod numerem 18. Tworzymy grupę z duchowością Karmelu. Zapraszamy także do udziału wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie z innych miast. Jest to jedna wielka Rodzina Karmelitańska i nie może tam Ciebie zabraknąć. Zapewniam Cię, że jesteś nam potrzebny, tym bardziej teraz, kiedy grupa jest u początków istnienia i daje fundament na przyszłe lata. Zapraszamy Cię do nowego, karmelitańskiego szlaku z duchowością świętych Karmelu. Modlimy się Jutrznią i Nieszporami w drodze, odprawiamy rozmyślanie, śpiewamy, kontemplujemy Jezusa z Maryją w tajemnicach różańcowych, wołamy o Miłosierdzie Boże, odprawiamy Drogę Krzyżową w godzinie śmierci Jezusa na krzyżu. Modlimy się sercem i tworzymy piękną wspólnotę ludzi zafascynowanych duchowością Karmelu. Nie daj się namawiać! Bądź tym, który z zapałem odpowie na nasze zaproszenie i pociągnie jeszcze innych do tej grupy. Czekamy na Ciebie i mamy nadzieję, że przyjmiesz to zaproszenie z wielką radością. Możesz otrzymać więcej informacji, pisząc na adres mailowy: pieszapielgrzymka.karmel@gmail.com.

Nie przegap tej okazji i pamiętaj:

„Idąc, uczymy się życia,
idąc, ludzie się poznają,
idąc, leczymy rany z poprzedniego dnia.
Idź, wpatrując się w gwiazdę,
słuchając głosu, śladem innych kroków.
Idź, w poszukiwaniu życia,
opatrując rany pozostawione przez cierpienie.
Nic nie może zatrzeć wspomnienia
przebytej drogi” (Ruben Blades).

Jeśli jesteś osobą uzdolnioną muzycznie, tzn. grasz, śpiewasz zapraszamy Cię do diakonii muzycznej. Zabierz ze sobą gitarę, czy też inny instrument, typu: bongosik, skrzypeczki…

Siostro, Bracie jeśli jesteś chętny, by współtworzyć służby grupowe – porządkową, medyczną czy kwatermistrzowską, by służyć innym – zgłoś to przy zapisach.

Oczywiście jeśli jesteś spoza Wrocławia, masz możliwość noclegu z 1 na 2 sierpnia w naszym klasztorze. Daj tylko znać, że chcesz do nas dołączyć, potrzebujemy Ciebie, by stworzyć ogólnopolską grupę karmelitańską na Jasną Górę.

Bądźmy w jednej Rodzinie Karmelu na chwałę naszego Pana i Matki Najświętszej, a także ku naszemu wzrostowi w wierze opartej na duchowości i mądrości Świętych Karmelu.

Siostro, Bracie, chodź z nami – z „Karmelkami” do tronu Królowej Polski!

Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania w grupie karmelitańskiej.

Do zobaczenia!
o. Krzysztof Piskorz OCD
– przewodnik grupy 18.