Grupa 12 - Orzechowa
Grupa 12
Orzechowa
Liczna Armia Boża

Przewodnik:

ks. Łukasz Pawicki

GRUPA XII

Grupa Orzechowa

“Liczna armia Boża”

Przewodnik: ks. Łukasz Pawicki

Tel. 698781432

Msza Święta w przeddzień pielgrzymki: 2 sierpnia o godz. 19.00 w DA Wawrzyny

Opis grupy

Grupa XII jest szczególnym dziedzictwem księdza Stanisława Orzechowskiego, założyciela i czterdziestoletniego przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Umiłowanie życia, wrażliwość na drugiego człowieka, wspólny stół, radość i prostota, szczerość, trochę złośliwe poczucie humoru i duch służby. Tego przez lata uczył nas Orzech i tego trzymamy się w grupie XII. W ramach porannego rozmyślania codziennie zapraszamy Orzecha ze swoim słowem.

Trzon grupy stanowią wychowankowie i przyjaciele Orzecha wraz z ich licznym potomstwem. Jesteśmy otwarci na pielgrzymów z różnych środowisk i z różnych pokoleń. Poza studentami (szczególnie z duszpasterstwa akademickiego Wawrzyny we Wrocławiu), wyraźnym charyzmatem grupy jest obecność młodych rodzin z dziećmi.

Grupa jest zasadniczo grupą namiotową. Posiłki spożywamy przy wspólnym stole (a przynajmniej ceracie). Można włączyć się w służbę kuchenną, przygotowując np. ogórki małosolne czy smalec przed pielgrzymką (kontakt z przewodnikiem grupy). Zachęcamy również do włączenia się w inne diakonie grupowe: służbę porządkową, medyczną, muzyczną. Chętnych bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z przewodnikiem grupy.

Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania!

Łukasz Pawicki, przewodnik „dwunastki”