Grupa 12

Grupa 12 – GRUPA ORZECHOWA
Liczna Armia Boża

przewodnik: ks. Łukasz Pawicki

tel. 698 781 432

D.A. Wawrzyny ul. Bujwida 51

www.wawrzyny.wroc.pl

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.00. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

Więcej informacji i możliwość zapisów poza formularzem w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. “Wawrzyny”- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: od 30.07 do 1.08.  w godz. od 11.00 do 17.00, tel. 71 725-67-20

MSZA ŚWIĘTA PRZED PIELGRZYMKĄ:

1 sierpnia o godz.19.00 msza św., a po niej spotkanie organizacyjne w kaplicy akademickiej.

ZDAWANIE BAGAŻU:
2.08. – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.12

WAŻNE!  Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

KOSZTY PIELGRZYMKI:

– Osoba dorosła 95 zł
– dzieci i młodzież – 85 zł (dla młodzieży do lat 16)
(Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie)

ZNIŻKI:

W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci) – 3 i więcej osobowej rodziny to: Pierwsza osoba dorosła 95 zł, Druga osoba z rodziny 85 zł, Trzecia osoba z rodziny 75 zł, Czwarta i każda następna po 50 zł

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– zapisanie się przez formularz do grupy pielgrzymkowej
– powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu
– przestrzeganie zakazu noclegów koedukacyjnych
– wypełnianie poleceń od Brata Przewodnika oraz Organizatorów Pielgrzymki
– przyjęcie w duchu pokuty wszystkich trudów pielgrzymowania

Więcej informacji wkrótce.


Różnorodność członków grupy potwierdza jej otwartość. Łamią schemat: „tylko ludzie młodzi, tylko studenci”. To największa z pielgrzymkowych grup.

Dwunastka to największa grupa pielgrzymkowa. Tworzy ją przede wszystkim DA „Wawrzyny” oraz absolwenci. Jesteśmy grupą akademicką, co nie znaczy, że tylko studencką. Choć wywodzimy się z DA „Wawrzyny”, idą z nami również osoby, które po prostu sympatyzują z ks. Orzechem lub byli kiedyś studentami, może związanymi z „Wawrzynami”. Można powiedzieć, że przekrój wiekowy jest bardzo szeroki. Od dzieci na rękach rodziców poprzez młodzież i małżeństwa, a są i starsi, którzy od 35 lat, czyli do początku, wędrują z wrocławską pielgrzymką – opowiada przewodnik. Różnorodność członków grupy nr 12 potwierdza jej otwartość. Nie zamyka się ona w schemacie „tylko ludzie młodzi, tylko studenci”.

Jesteśmy nastawieni na wszystkich, którzy chcą przeżyć dobrze te rekolekcje w drodze. Przyjmujemy wszystkich chętnych pod swoje skrzydła i co ważne, na szlaku wiele się od siebie uczymy. Młodsi od starszych mądrości życiowej, a starsi od młodszych entuzjazmu i spontaniczności – wyjaśnia ks. przewodnik. – Dwunastka akademicka to najliczniejsza grupa w całej pielgrzymce. Od lat liczy ok. 300 osób. Duża liczebność niesie za sobą też minusy pod względem organizacyjnym oraz duszpasterskim. To trochę trudniejsza sprawa prowadzić tak dużą grupę, ogarnąć wszystkich i pozwolić, żeby czuli się jak w domu. Czasem czuję silne zdziwienie, że mija ostatni dzień pielgrzymki, a ja widzę nowe twarze. Chciałbym natomiast wszystkich znać z imienia i to jest jakiś ból.