Znamy hasło 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

“Piękna Oblubienica” to hasło 43. PPW, która wyruszy 3 sierpnia 2023 roku z katedry wrocławskiej. Hasło to nawiązuje do nowego roku duszpasterskiego, który rozpocznie się wraz z I Niedzielą Adwentu.
Obraz Oblubienicy pięknie ukazuje Kościół, a także Maryję. – Piesza Pielgrzymka odbywa się zawsze, jako element duszpasterski Kościoła. Stąd też przy wyborze hasła, kierujemy się tym, czym żyje Kościół – mówi ks. Tomasz Płukarski, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej i dodaje: – Pięknem pielgrzymki jest to, że jesteśmy Kościołem w drodze, dającym świadectwo żywego Kościoła jako Oblubienicy Chrystusa. A potwierdzeniem tego są słowa samych pielgrzymów, którzy na zakończenie pielgrzymki wyrażają pragnienie, aby ten czas trwał, bo doświadczyli piękna Kościoła w drodze – zaznacza kapłan.

Hasło jest wynikiem słuchania słowa oraz duchowych rozważań. – Pomysł na hasło pielgrzymki zrodził się podczas ostatniego dnia skupienia osób odpowiedzialnych za organizację Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jego autorem jest biskup Maciej Małyga, podczas wygłoszonej konferencji mówił o pięknie Oblubienicy w kontekście Kościoła pierwszych wieków. Słowa te zapadły w pamięć słuchaczy i ostatecznie podjęta została decyzja, abyśmy szli pod hasłem: “Piękna Oblubienica” – tłumaczy ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.