Zaproszenie na Pielgrzymkę do Trzebnicy

ZAPROSZENIE NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ DO TRZEBNICY
Drodzy Bracia i Siostry, serdecznie zapraszam na jednodniową pielgrzymkę pieszą, która wyruszy 12.10.2019 r. o godz. 6:00 z Katedry Wrocławskiej do Trzebnicy pod hasłem:

„Św. Jadwiga w mocy Bożego Ducha”

Inspiracją tegorocznego hasła była rzeczywiście postać św. Jadwig, ponieważ poznawanie jej życiorysu, a przede wszystkim czynów i dzieł, które zostawiła po sobie, wskazują na jej ścisły związek z Duchem Świętym. Ta kobieta ze względu na swoje dzieła była jedną z najszybciej kanonizowanych kobiet średniowiecza. Sądzę, że sporo łask otrzymujemy od św. Jadwigi. Ja sam mogę powiedzieć, że należę do tych, którzy otrzymali od niej wiele, dlatego z wdzięcznością idę na Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską do Trzebnicy, ażeby jej za to podziękować. Zapraszam wszystkich, którzy są w tym do mnie podobni, a jest nas dosyć sporo.
Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 12 października o godz. 6.00. Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.
NIE MA ZAPISÓW – należy przyjść do katedry i włączyć się do dowolnej grupy pielgrzymkowej. Informacja na temat składu grupy na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl i FB.
Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce, zapraszam na Eucharystię w Trzebnicy o 16.30.

Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w Pielgrzymce!
Z Maryjnym pozdrowieniem
Główny Przewodnik Pielgrzymki Ks. Stanisław Orzechowski

PROGRAM PIELGRZYMKI DO TRZEBNICY

• 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej
• postój I – most na Widawie – Krzyżanowice (stadion)
• postój II – Malin
• postój III – Wysoki Kościół i Brochocin. UWAGA – na tym postoju pielgrzymka zostanie podzielona na dwa nurty. Szczegóły zostaną podane przed pielgrzymką w internecie na www.pielgrzymka.pl
• ok. 16.00 – wejście do Trzebnicy
• 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
• Powrót z Trzebnicy: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS – autobusy będą podstawione na parkingu przy ołtarzu polowym.
POWROTNY POCIĄG PIELGRZYMKOWY
Odjazd z dworca PKP Trzebnica o godz. 18.46 oraz 19.53
Trasa: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny.
Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000. Bilety indywidualne można zakupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej.