Zaproszenie na 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską

ZAPROSZENIE NA 42. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ WROCŁAWSKĄ NA JASNĄ GÓRĘ
W DNIACH 2-10.08.2022 r.

Ostatnie dwa lata napełniły niepokojem serca wielu naszych rodaków. Pandemia oraz teraz trwająca wojna na Ukrainie sprawiły, że z większą ochotą modlimy się o pokój na świecie i pokój serca dla nas. Mając świadomość, że wymiar pokutny pieszej pielgrzymki pozwala umocnić się duchowo i napełnić pokojem zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak. To dobra droga, aby wzmocnić wiarę, przebyć rekolekcje w drodze, a także doświadczyć żywego Kościoła, pełnego radości, nastawionego na budowanie wspólnoty. Szukając sposobu spędzenia urlopu czy wakacji weź pod uwagę, że piesza pielgrzymka może być dla Ciebie szansą, aby stając sam na sam z Panem Bogiem rozeznać Jego wolę, swoje powołanie lub poznać siebie i swoje pragnienia.
W nawiązaniu do tego wstępu chcemy z radością powiedzieć, że tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: “Chrystus naszym Pokojem”. Czy może być piękniejsza propozycja zagospodarowania dziewięciu sierpniowych dni?

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Wrocławskiej 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na środę 10 sierpnia br. od godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Wałach sprawowana będzie o godz. 11.00.
Więcej informacji wkrótce.

ZAPRASZAMY!