Zapisy do grupy 16

Kochani Duchowi Pielgrzymi!

Zawsze, gdy zbliża się sierpień, pojawia się w moim sercu wielka radość, że Pan Bóg daje mi siły i możliwości do podejmowania trudu pielgrzymowania. Jestem świadomy tego, że podobne pragnienia rodzą się w Waszych sercach. Zdaje sobie też sprawę z różnych sytuacji, które stanowią przeszkodę w ubraniu wygodnych butów, poświęcenia 9 dni, przygotowania plecaka i wyruszenia na pielgrzymi szlak.

Na szczęście w naszej wrocławskiej pielgrzymce, realizowana jest piękna duchowa współpraca pomiędzy tymi, którzy idą, a tymi, co łączą się duchowo, omadlając intencje pielgrzymkowe i całe dzieło 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

Pamiętajcie! Każdy pielgrzym jest ważny. I ten, co przejdzie całą trasę bezboleśnie, ten, co będzie szedł z bolącymi nogami i ten, co z powodu choroby, obowiązków w domu czy pracy lub innych sytuacji losowych nie będzie mógł wyjść na pielgrzymkę. Dlaczego? Bo Piesza Pielgrzymka Wrocławska to jedna wielka rodzina, która w tym najważniejszym dla pielgrzymów czasie chce być razem, niezależnie od dzielących nas kilometrów.

Hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej to: ”Chrystus naszym pokojem”.

Dziękujemy Wam z całego serca, że jesteście z nami i prosimy o modlitwę za nas zmierzających na Jasną Górę, aby złożyć wszystkie intencje. Prosimy was o modlitwę za naszego papieża Franciszka.  Naszą archidiecezję, na czele z ks. abp. Józefem Kupnym, metropolitą wrocławskim, biskupami pomocniczymi: bp. Jackiem Kicińskim oraz bp. Maciejem Małygą, którzy razem z nami pielgrzymują do tronu Matki, wszystkich kapłanów i wiernych. Pamiętajcie w modlitwie za naszego głównego przewodnika ks. Tomasza Płukarskiego i księży przewodników poszczególnych grup, organizatorów pieszej pielgrzymki, służby porządkowe i techniczne.  Prosimy  o modlitwę za wszystkich chorych, cierpiących, zmagających się z różnymi trudnościami.

Niech ten czas pielgrzymki będzie wielkim świętem i zwycięstwem ducha modlitwy, pokuty i nawrócenia.

Mam wielką nadzieję, że przygotowany dla was “Przewodnik Duchowy” będzie pomocą w przeżywaniu czasu pielgrzymowania, a rozważania opracowane przez o. Oskara Maciaczyka, przewodnika gr. XV [Franciszkańskiej], pozwolą odpowiednio przeżyć ten czas. Na końcu książeczki znajdują się dodatkowe rozważania dla pielgrzymów duchowych z Góry i Głębowic, gdyż oni rozpoczynają swoją drogę dwa dni szybciej.

Niech Wam drodzy pielgrzymi Pan Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza ma Was w swojej opiece.

Podobnie jak w latach ubiegłych, duchowym pielgrzymom towarzyszyć będą specjalne audycje, nadawane w Radiu Rodzina (92.0 FM) w dniach 2-10 sierpnia br r. w godz. 13.10-14.00 i 20.30-21.00.

Zgłoszeni uczestnicy grupy XVI otrzymają pielgrzymkowy znaczek, magnes oraz specjalnie przygotowany „Przewodnik”. Uczestnictwo duchowych pielgrzymów jest bezpłatne, chociaż można z tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę na materiały i potrzeby organizacyjne pielgrzymki – 10 zł.

ZAPISY

Zapisy powinny być dokonane w parafiach do końca lipca br., a od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. od 11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51 lub telefonicznie: 607 324 063 (dla zamówień powyżej 15 osób). Możliwe jest również uzyskania informacji drogą mejlową, pisząc na adres: pielgrzymka@pielgrzymka.pl.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przekazania tej propozycji wszystkim zainteresowanym. Szczęść Boże!

Z kapłańskim pozdrowieniem,
ks. Łukasz Romańczuk