Pielgrzymka do Trzebnicy do św. Jadwigi – 13 października 2018 r.

Drodzy Bracia i Siostry serdecznie zapraszam na jednodniową pielgrzymkę pieszą, która wyruszy z Katedry Wrocławskiej do Trzebnicy pod hasłem:

PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA
DO TRZEBNICY do św. JADWIGI 13 października 2018 r.

„NIE ZASMUCAJCIE BOŻEGO DUCHA ŚWIĘTEGO!”

Należy pamiętać, że Duch Święty przynosi radość i miłość, wobec tego poddanie się smutkowi jest Mu przeciwne. Przed smutkiem trzeba się stale bronić. Najlepszym sposobem na to jest modlitwa, w której człowiek otwiera się w pełni na działanie Ducha Świętego, a w dniu pielgrzymki nie zabraknie modlitwy, która może nam to umożliwić i wlać w nasze serca dużo radości.
Pamiętajmy, że pielgrzymka różni się od rajdu tym, że niesie za sobą prawdy wiary, które są rozważane na poszczególnych etapach, dlatego rozważając dary i owoce Ducha Świętego, dochodzimy do stanu radości. Wszystko to jest wyrazem naszej przemiany i naszego dojrzewania, jakie dokonuje się w drodze.To dlatego po pielgrzymce wracamy rozradowani i pełni energii życiowej.
Zachęcając do wspólnego pielgrzymowania, życzę, aby takiego radosnego czasu było w życiu jak najwięcej.
Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00. Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.

NIE MA ZAPISÓW – należy przyjść do katedry i włączyć się do dowolnej grupy pielgrzymkowej.

Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce, zapraszam na Eucharystię w Trzebnicy o 16.30.
Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w Pielgrzymce!
Z Maryjnym pozdrowieniem
Główny Przewodnik Pielgrzymki Ks. Stanisław Orzechowsk

PROGRAM PIELGRZYMKI:

• 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej
• postój I – most na Widawie – Krzyżanowice
• postój II – Malin
• postój III UWAGA – Wysoki Kościół lub Brochocin (Alternatywnie w zależności od pogody. Informacja zostanie podana przed pielgrzymką w internecie na www.pielgrzymka.pl)
• ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy
• 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
• Powrót: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS z Trzebnicy

POWROTNY POCIĄG PIELGRZYMKOWY

Odjazd z dworca PKP Trzebnica o godz. 18.53
Trasa: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny.
Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000. Bilety indywidualne można zakupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej.