Grupa 2 – PAULIŃSKA
Grupa 2
Paulińska
Dla spragnionych Słowa

Przewodnik:

Ojciec Marcin Sylwan - Wirkowski

Zapisy

Zapisy przez formularz online:

Będzie możliwość zapisania się stacjonarnie w Biurze pielgrzymkowym, oraz na postojach, podczas trwania Pielgrzymki

Koszty uczestnictwa

Dorośli: 130zł
Dzieci i młodzież do lat 18: 90zł

Dla rodzin są przewidzane zniżki – więcej informacji.
Jest możliwość zapisu tylko na kilka dni.

Każdy zapisany pielgrzym jest objęty ubezieczeniem NWW.

Biuro pielgrzymkowe

Centralny Punkt Informacyjny Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – 
będzie otwarty w terminie: 31.07 – 02.08
w godz. od 11.00 do 17.00
Wrocław, ul. Bujwida 51

Więcej informacji:
pielgrzymka@pielgrzymka.pl
71 725-67-20
(+48) 608095757
(+48) 607324063

Informacje o grupie

Grupa 2 – PAULIŃSKA
Dla spragnionych Słowa

przewodnik:
Ojciec Marcin Sylwan – Wirkowski
tel. + 48 663209467
mail: dwojeczka.paulinska@gmail.com

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Mikołaja” ul. Św. Antoniego 30, 50-073 Wrocław

 

MSZA ŚWIĘTA przed Pielgrzymką”

2 sierpnia na Mszy św. o godz. 18:00 w kościele Paulinów przy ul. św. Antoniego 30. Po Mszy spotkanie

Więcej informacji u ks. Przewodnika.

Idą na Jasną Górę z wrocławskiej „małej Jasnej Góry”, pod sztandarem jej gospodarzy, paulinów. Mają nawet własnego… Szweda, który Częstochowę „najeżdża” od 30 lat.

Grupa 2 początkowo nosiła nazwę „biblijnej” i prowadzona była przez diecezjalnych kapłanów. Paulini przybyli do Wrocławia w 1998 r. Obecny rok, jest więc Srebrnym Jubileuszem ich pobytu na wrocławskiej ziemi.

Były przewodnik o. Maksymilian Stępień wspomina, jak w 1999 r. po raz pierwszy, z kilkoma współbraćmi, wyruszył w drogę z Pieszą Pielgrzymką Wrocławską, jak poszedł potem do „Orzecha” i powiedział, że my Paulini, też chcielibyśmy mieć naszą grupę. Po pewnym czasie otrzymaliśmy zgodę.  Napełniło to nasze serca radością, gdyż mogliśmy i w tym wymiarze, realizować nasz pauliński charyzmat. Bowiem, z każdego miejsca Polski, prowadzimy pielgrzymów na Jasną Górę, do naszej Matki i Królowej. Cieszymy się, że również z Wrocławia.

Maksymilian, od lat, z przerwami, pełnił funkcję przewodnika grupy 2 – która z czasem przestała nosić nazwę „biblijna”, a stała się po prostu „paulińską”. Dziś liczy 110-130 osób. Choć jest w tym gronie również młodzież, jej trzon stanowią ludzie dorośli; więcej tu modlitwy, mniej śpiewu, grupa należy do bardziej wyciszonych. – Idą w niej ludzie, którzy chcą naprawdę pogłębić ducha wiary, szukają „czegoś więcej”. Dla grupy charakterystyczne jest rozmodlenie i maryjność. Za jej patronkę obraliśmy Matkę Bożą Jasnogórską – do której w czasie wędrówki odmawiamy nowennę, z dodatkowymi modlitwami i konferencjami  – Jestem „zawodowym”, maryjnym paulinem, mówi

Maksymalian, nie wyobrażam więc sobie by było inaczej – trzymamy się mocno Matki Bożej. Kilka lat temu przeżywaliśmy oddanie się Maryi w „niewolę miłości”.  Ufam, że ta miłość do Matki Najświętszej, będzie się tylko potęgować i wzmacniać.

 Marcin Sylwan Wirkowski, nowy przewodnik, to człowiek o sercu misjonarza. Zawsze chciał gdzieś jechać by głosić Chrystusa. On znowu, miłość do Matki Maryi, wyssał z mlekiem swojej rodzonej matki. I jak mówi, Jej zawdzięcza swoje życie. W dzieciństwie mając 5 lat obiecał Maryi, że będzie Jej kapłanem. Wie lat spędził w byłym Związku Sowieckim; był 8 lat na Ukrainie, gdzie posługiwał między innymi żołnierzom na Donbasie, tam w 2007 roku, po raz pierwszy organizował Pielgrzymkę z Doniecka do Mariupola, gdzie była Kaplica, a potem Klasztor OO. Paulinów i Ikona Matki Bożej Jasnogórskiej. Był też 6 lat na Łotwie, gdzie organizował 18 dniową Pielgrzymkę do Matki Bożej, w narodowym Sanktuarium w Aglonie, i jak mówi; zawsze pielgrzymował do Maryi i z Maryją.

 

Tegoroczne hasło pielgrzymki, „PIĘKNA OBLUBIENICA”,

jest bardzo mocno związane z tym szczególnym ,, PIĘKNEM” , jakim jest BOŻA ŁASKA. MARYJA jest Cała Piękna, gdyż jest ,, Pełna Łaski”. ,, Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja,
i nie ma w tobie skazy…” Pnp 4,7 .

Nowy przewodnik, o. Marcin ufa Maryi, bo jak mówi, kiedyś w nowicjacie po oddaniu się Jej w Niewolę Miłości usłyszał w sercu słowa: ,, ufaj Maryi, bo Ja, Jej zaufałem”.

W grupie 2 panuje rzeczywiście atmosfera miłości i życzliwości. – Doświadczyć tu można mocy słowa, modlitwy, także ciszy. Idą tu ludzie, którzy chcą „nakarmić się” Słowem.

Trudno mówić o „dwójce” nie wspominając o jednej z jej charakterystycznych postaci: o. Eugeniuszu Machnicy, polskim oblacie, który obecnie pełni swoją posługę w Szwecji. Po raz pierwszy (wtedy jeszcze z Polski) wyruszył z wrocławską pielgrzymką w 1985 r. I idzie z nią odtąd co roku – przyjeżdżając tu najpierw z Norwegii, potem ze Szwecji. Pozostaje wierny „dwójce”. – Wszystko się może zmienić, ale nie o. Eugeniusz – mówi o. Maksymilian. Co ciekawe „dwójkowy Szwed” obecnie pełni swoją posługę w Ystad, w parafii, której patronuje św. Mikołaj. Ten sam święty patronuje wrocławskiej parafii paulinów, gdzie od niedawna istnieje Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.