Grupa 14

Grupa 14 – Góra, Milicz, Wąsosz, Żmigród, Głębowice, Wołów, Brzeg Dolny
Wzbierająca rzeka

Przewodnik ks. Mateusz Mielnik

Milicz rzymskokatolicka parafia pw. św. Andrzeja Boboli ul. Spacerowa 2 56-300 Milicz

tel: 71/383-00-29, kom. 500-034-122, dyżurny 572-363-843

abmilicz@archidiecezja.wroc.pl

www.bobola-milicz.pl

https://www.facebook.com/grupa14

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

ZAPISY DO GRUPY POZA FORMULARZEM:

Ziemia Milicka – w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu

Ziemia Górowska – w parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz w parafii p.w. Św. Faustyny w Górze

MSZA ŚWIĘTA PRZED PIELGRZYMKĄ:

Pielgrzymka z Góry wychodzi 31 lipca br.. Rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze o godz. 9:00. Po niej wymarsz.

ZDAWANIE BAGAŻU:

Składamy 31 lipca  do godz. 8:45 przed kościołem p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze .


 

“Czternastka” Przypomina nieco potok, który tryska z Góry 31 lipca, by następnie, przyjmując kolejne dopływy, zmienić się w wartki strumień i dołączyć do „głównego nurtu” pielgrzymów idących z Wrocławia. A ostatecznie – dopłynąć z Góry na Jasną Górę.

W tym roku po raz kolejny gr. 14 wychodzi 2 dni wcześniej niż pielgrzymi wrocławscy. Grupa wyruszymy w tym roku 31 lipca, po Mszy św. o 9.00, z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ostatnich latach wychodzi z Góry zwykle 20-30 osób. Idziemy przez Wąsosz w stronę Pobiela, Powidzka. Dołączają do nas najpierw pielgrzymi z Wąsosza – którzy chodzą z nami od 15 lat, a następnie ze Żmigrodu. Razem idziemy do trzebnickiej parafii pw. śś Apostołów Piotra i Pawła, gdzie spotykamy się z resztą naszej grupy – z Milicza i Trzebnicy, i dołączamy do pozostałych grup idących z Wrocławia. Tak więc „Czternastka” – docierająca do miasta św. Jadwigi z pięknych okolic, z krainy milickich stawów i wielkich lasów – to grupa, która pokonuje najdłuższą trasę.

Z Milicza na Jasną Górę, z parafii pw. św. Andrzeja Boboli, wędruje jej przewodnik, ks. Mateusz Mielnik – Do grupy dołączają po drodze ludzie z Koczurek, gdzie od kilku lat  sprawowana jest Msza św. Tam mamy okazję Mszę św. przeżywać razem z parafianami. Trzeba wspomnieć, że u początku historii pielgrzymowania z Milicza znajduje się postać Ks. Eugeniusza Waresiaka, który w latach osiemdziesiątych zmarł w czasie pielgrzymki, tuż pod Częstochową. Warto dodać, że w Miliczu znajduje się poświęcony kapłanowi – pielgrzymowi plac. Na początku pielgrzymki pątnicy z Milicza idą zawsze najpierw na grób ks. Waresiaka, gdzie zapalają znicze i zatrzymują się na chwilę modlitwy.