Grupa 14

Grupa XIV – Góra, Milicz, Wąsosz, Żmigród, Głębowice, Wołów, Brzeg Dolny
Wzbierająca rzeka

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze
Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu
Parafia pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach

przewodnik: Michał Miśkiewicz
tel. 665 993 328

Zapisy w roku 2021

UWAGA.

Jest to grupa osób z Ziemi Górowskiej, Milickiej, Głębowic. Według tradycji wyruszamy ze swoich miejscowości Góry Głębowic i Milicza. Nie wychodzimy z Wrocławia, dlatego zapraszamy do wybrania miejsca dołączenia do nas, który Tobie odpowiada. Miejsce dołączenia proszę podać w momencie zapisów.

Zapisy w parafiach:

Zapisy w parafiach: pw. św. Katarzyny w Górze, św. Andrzeja Boboli w Miliczu, pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach

przez Facebooka: facebook.com/grupa14

SMS: 696-719-107 (podajemy imię, nazwisko, parafię oraz miejsce wyjścia)

Bagaże:
informacja u ks. Łukasza Romańczuka

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Msza Święta przed Pielgrzymką dla Pielgrzymów z Grupy 14:
1 sierpnia godz. 8:00 – Msza Święta w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze.

Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką:
4 lipca – kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze

Wyjście w trasę :
1 sierpnia – g. 7:00 – kościoł pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze
2 sierpnia g. 6:30 – kościoł pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach
3 sierpnia g. 9:00 – kościół filialny w Ługach
2 sierpnia g. 6:00 – kościół pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu
3 sierpnia godz. 7:00 – Dobrosławice
3 sierpnia g. 5:40 – kościół pw. śś. Piotra i Pawła w Trzebnicy (tam składamy bagaże do g. 5:40 i wyruszamy razem na Msze Świętą)

Media społecznościowe grupy 14:
Facebook:
Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę gr XIV
Strona grupy: www.14-stka.pl


“Czternastka” Przypomina nieco potok, który tryska z Góry 31 lipca, by następnie, przyjmując kolejne dopływy, zmienić się w wartki strumień i dołączyć do „głównego nurtu” pielgrzymów idących z Wrocławia. A ostatecznie – dopłynąć z Góry na Jasną Górę.

I tak po raz 27. Wychodzimy 2 dni wcześniej niż pielgrzymi wrocławscy – mówi ks. Łukasz Romańczuk. – Wyruszymy w tym roku 31 lipca, po Mszy św. o 9.00, z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ostatnich latach wychodzi z Góry zwykle 20-30 osób. Idziemy przez Wąsosz w stronę Pobiela, Powidzka. Dołączają do nas najpierw pielgrzymi z Wąsosza – którzy chodzą z nami od 15 lat, a następnie ze Żmigrodu. Razem idziemy do trzebnickiej parafii pw. śś Apostołów Piotra i Pawła, gdzie spotykamy się z resztą naszej grupy – z Milicza i Trzebnicy, i dołączamy do pozostałych grup idących z Wrocławia. Tak więc „Czternastka” – docierająca do miasta św. Jadwigi z pięknych okolic, z krainy milickich stawów i wielkich lasów – to grupa, która pokonuje najdłuższą trasę.

 
Z Milicza na Jasną Górę, z parafii pw. św. Andrzeja Boboli, wędruje jej przewodnik, ks. Zbyszek Topolinicki – Do nas dołączają po drodze ludzie z Koczurek, tam mamy zawsze Mszę św. – wyjaśnia – dane jest nam Mszę św. przeżywać razem z parafianami. Trzeba wspomnieć, że u początku historii pielgrzymowania z Milicza znajduje się postać Ks. Eugeniusza Waresiaka, który… zmarł w czasie pielgrzymki, tuż pod Częstochową. Warto dodać, że w Miliczu znajduje się poświęcony kapłanowi-pielgrzymowi plac. –Na początku pielgrzymki pątnicy z Milicza idą zawsze najpierw na grób ks. Waresiaka, gdzie zapalają znicze i zatrzymują się na chwilę modlitwy.