Grupa 14 - Wzbierająca rzeka
Grupa 14
Wzbierająca rzeka
Wzbierająca rzeka

Przewodnik:

ks. Mateusz Mielnik, ks. Łukasz Romańczuk

Grupa 14
Wzbierająca rzeka.

Przewodnicy grupy:
część milicka: ks. Mateusz Mielnik
część górowsko-głębowicka – ks. Łukasz Romańczuk 

ZAPISY DO GRUPY POZA FORMULARZEM:

  • Ziemia Milicka – w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu
  • Ziemia Górowska – w parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz w parafii p.w. Św. Faustyny w Górze
  • Głębowice – w parafii pw. NMp z Góry Karmel 

Jest już tradycją, że pielgrzymi z Góry rozpoczynają pielgrzymkę najwcześniej ze wszystkich. Wyruszamy 1 sierpnia po Mszy świętej o godz. 7:00 w  kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ostatnich latach wychodzi z Góry zwykle 20-30 osób. Pierwszego dnia przemierzamy długi dystans ok. 36 km i docieramy do Głębowic, gdzie nocujemy przy pięknym pokarmelitańskim klasztorze i kościele pw. NMP z Góry Karmel. Parafianie z Głębowic są dla nas bardzo gościnni i pielgrzymów przyjmują wręcz po królewsku. 

W Głębowicach jest także silna grupa pielgrzymkowa, która jest częścią rodziny gr. 14. Drugi dzień naszego pielgrzymowania jest nieco krótszy i prowadzi nas do ośrodka młodzieżowego “ToTu” prowadzonego przez księży salwatorianów. Razem idziemy do trzebnickiej parafii pw. śś Apostołów Piotra i Pawła, gdzie spotykamy się z resztą naszej grupy – z Milicza i dołączamy do pozostałych grup idących z Wrocławia. Tak więc „Czternastka” – docierająca do miasta św. Jadwigi z pięknych okolic, z krainy milickich stawów i wielkich lasów – to grupa, która pokonuje najdłuższą trasę.

Z Milicza na Jasną Górę, z parafii pw. św. Andrzeja Boboli, wędruje jej przewodnik, ks. Mateusz Mielnik – Do grupy dołączają po drodze ludzie z Koczurek, gdzie od kilku lat  sprawowana jest Msza św. Tam mamy okazję Mszę św. przeżywać razem z parafianami. Trzeba wspomnieć, że u początku historii pielgrzymowania z Milicza znajduje się postać Ks. Eugeniusza Waresiaka, który w latach osiemdziesiątych zmarł w czasie pielgrzymki, tuż pod Częstochową. Warto dodać, że w Miliczu znajduje się poświęcony kapłanowi – pielgrzymowi plac. Na początku pielgrzymki pątnicy z Milicza idą zawsze najpierw na grób ks. Waresiaka, gdzie zapalają znicze i zatrzymują się na chwilę modlitwy.