Grupa 11

Grupa 11 – ziemia Namysłowska
Przewodnik: ks. Piotr Nowicki

Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów.

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

Więcej informacji i możliwość zapisów poza formularzem w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. “Wawrzyny”- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: od 30.07 do 1.08.  w godz. od 11.00 do 17.00, tel. 71 725-67-20

ZDAWANIE BAGAŻU:

Składamy 04.08 od godz. 17.00 do 21.00. Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– zapisanie się przez formularz do grupy pielgrzymkowej
– powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu
– przestrzeganie zakazu noclegów koedukacyjnych
– wypełnianie poleceń od Brata Przewodnika oraz Organizatorów Pielgrzymki
– przyjęcie w duchu pokuty wszystkich trudów pielgrzymowania

Więcej informacji wkrótce.

***
Ich droga na Jasną Górę jest najkrótsza, bowiem dołączają do pielgrzymki dopiero trzeciego dnia, gdy ta przechodzi przez ich miasto.

Jedenastka ma najkrótszą drogę na Jasną Górę. Pątnicy dołączają do kolumny dopiero trzeciego dnia, gdy PPW przechodzi przez ich miasto. Grupa namysłowska to kawał historii. Dlaczego? Bo tradycja pieszego wędrowania do Częstochowy jest tu żywa od lat 70. XX w., czyli z czasów na długo przed wyruszeniem pierwszej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Jesteśmy bardzo zróżnicowani. Każdego roku idą gimnazjaliści, licealiści i studenci, ale także starsi – mówi były przewodnik, ks. Piotr Nowicki. Podkreśla przy tym, że grupa łączy w sobie kilka charyzmatów. – Chcemy, by wszyscy znaleźli u nas coś dla siebie – dodaje i zaznacza, że warto się samemu przekonać jak jest w „jedenastce”. Elementem, który może przyciągać, jest świetnie przygotowany śpiew. – Mamy bardzo dobry i zgrany zespół, który świetnie się rozumie i przede wszystkim gra razem od lat. Myślę też, że taką cechą, która jest dla nas charakterystyczna, jest otwartość – dodaje ks. Piotr. Uważa, że wszystkie te czynniki i kameralność pozwalają zbudować w ciągu kilku dni głębokie relacje między ludzkie. – To się da odczuć. Zazwyczaj jest nas około setki i zapewne w większości się znamy.