“Czternastka” wyruszyła

Zanim pielgrzymi z Wrocławia wyruszą na szlak, oni już będą w drodze.”Czternaska” wyruszyła z Góry na Jasną Górę. Dziś na trasie było 24 osób, ale nie wszyscy dotrą do celu. Dlaczego?

  • Ze względu na obowiązki muszę dzisiaj wracać do domu. Dzisiejsze wydarzenia na trasie są nie do opinia. Była modlitwa, śpiewa, konferencja, wszystko to, co jest potrzebne pielgrzymom – zaznacza Beata z Góry i dodaje: – Moim pragnieniem jest pójście na całą pielgrzymkę. Mam nadzieję, że kiedyś to będzie możliwe.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją drogę od Eucharystii, której przewodniczył ks. Norbert Graczyk, a homilię wygłosił ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik grupy. – W tym roku wyruszyło więcej pątników niż przez ostatnie 5 lat. To dla nas wielka radość. Co prawda część z tych osób

 była tylko na jeden dzień, to i tak obecność jest dla nas bardzo ważna – podkreślają organizatorzy.

Przewodnik grupy przed rokiem podjął decyzję o zmianie trasy – Spowodowane to było naszym pragnieniem, aby pierwszego dnia być w Głębowicach. Wierni z tej parafii od kilku lat pielgrzymują z gr. XIV. Dziś także mieli swoich reprezentantów na trasie.

Pierwszy odcinek drogi miał 36 km. – Z jednej strony to dużo, z drugiej trasa była tak piękna i zaskakująca, że została przyjęta z entuzjazmem – podkreślają pielgrzymi, którzy mimo zmęczenia są bardzo radości i optymistyczne nastawieni przed następnymi dniami pielgrzymowania.

Na trasie nie zabrakło okazji do modlitwy. Była także okazja do posłuchania konferencji, a śpiew pomagał pątników pokonywać dalsze kilometry. W czasie drogi odbyło się także pasowanie na pielgrzyma. Pątnicy otrzymali identyfikator i książeczkę pielgrzyma.

Pozytywnym obrazem była gościnność mieszkańców miejscowości, w których odbywały się postoje. – Z życzliwością przyjęła nas pani sołtys Ewelina z Wierzowic Małych. Podobnie w Morzynie jedna z rodzin otworzyła dom, z którego mogli skorzystać pielgrzymi. Mieszkańcy Brzózki przywitali pielgrzymów kolacją i innymi rarytasami. A w samych Głębowicach była możliwość zjedzeni kolacji, umycia się.

O godz. 21:05 rozpoczął się wieczorny Apel Jasnogórski. Prowadził go ks. Jarosław Olejnik, proboszcz głębowicki, który poprowadził obrzęd nałożenia szkaplerza. Skorzystało z takiej możliwości czterech pielgrzymów. Natomiast ks. Łukasz udzielił sakramentu Namaszczenia Chorych.

Autor tekstu ks. Łukasz Romańczuk- Rzecznik Prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej