Wystawa jubileuszowa

Z radością prezentujemy wystawę powstałą z okazji jubileuszowej 40. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę w 2020 roku. Wystawa została zatytułowana: „HOMO VIATOR, czyli wyrusz w drogę! Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasna Górę”. Powstała we współpracy organizatorów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny” i Ośrodkiem „Pamięć Przyszłość”/Centrum Historii „Zajezdnia” we Wrocławiu.

Za przygotowanie wystawy odpowiadał zespół autorski w składzie:
▪ Kamila Jasińska,
▪ Mariusz Kłak,
▪ ksiądz Aleksander Radecki,
▪ Paweł Skrzywanek,
▪ Wiesław Wowk „Kuzyn”,
▪ Karol Żyromski,
▪ ksiądz Tomasz Płukarski.

Celem, który przyświecał twórcom wystawy, było ukazanie fenomenu pielgrzymowania i przedstawienie dziejów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, która na Jasną Górę wyruszyła po raz pierwszy w 1981 roku. Na 22 planszach zaprezentowano m.in. ponad 180 fotografii, w tym ponad 80 archiwalnych, głównie z lat 80. XX wieku. Poprzez tak bogato ilustrowaną wystawę autorzy chcieli przedstawić pielgrzymkową codzienność, ukazać znaczenie pielgrzymki w latach 80. XX wieku, a także przedstawić ludzi od lat zaangażowanych w jej organizację.

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonali doktor Marek Mutor i ksiądz biskup Jacek Kiciński. Wystawa była prezentowana w wielu lokalizacjach na terenie Wrocławia, w tym m. in. na pl. Katedralnym, na ul. Świdnickiej, przy Kościele pw. św. Rodziny przy ul. Monte Cassino, przy Kościele pw. św. Antoniego przy al. Kasprowicza, przy Kościele pw. Opatrzności Bożej przy ul. Nowodworskiej.

wystawa_pielgrzymkowa_21
Orientation: 1
« z 22 »