Grupa 8

Grupa 8 – SALWATORIAŃSKA
Spontaniczna i radosna

Przewodnik: Ks. Marek Sumara SDS

Tel. 889 454 230

https://www.facebook.com/SDStrzebnica

Parafia Św. Bartłomieja i Św. Jadwigi

ul. Jana Pawła II 3, 55-100 Trzebnica, POLSKA

TELEFON 

+48 71 388 78 00

https://bazylika-trzebnica.pl/

Grupa dołącza do głównego nurtu pielgrzymki w dniu 3 sierpnia w Trzebnicy

Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

Będzie możliwość zapisów poza formularzem w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. “Wawrzyny”- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: od 30.07 do 1.08.  w godz. od 11.00 do 17.00, tel. 71 725-67-20

WAŻNE!  Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

KOSZTY PIELGRZYMKI:

– Osoba dorosła 85 zł
– dzieci i młodzież – 75 zł (dla młodzieży do lat 18)
(Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie)

ZNIŻKI:

W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci) – 3 i więcej osobowej rodziny to: Pierwsza osoba dorosła 85 zł, Druga osoba z rodziny 75 zł, Trzecia osoba z rodziny 65 zł, Czwarta i każda następna po 10 zł

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– zapisanie się przez formularz do grupy pielgrzymkowej
– powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu
– przestrzeganie zakazu noclegów koedukacyjnych
– wypełnianie poleceń od Brata Przewodnika oraz Organizatorów Pielgrzymki
– przyjęcie w duchu pokuty wszystkich trudów pielgrzymowania

Więcej informacji wkrótce


Młoda, spontaniczna, pełna energii grupa salwatoriańska. Grupa ósma to przede wszystkim młodzi, nie tylko wiekiem ale i duchem. W większości pochodzący z salwatoriańskich parafii położonych na Dolnym Śląsku, takich jak: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Bagno, Dobroszyce, Wysoki Kościół, Siekierowice, Wszemirów oraz Koczurki. Jeśli ktoś nie zna księży salwatorianów, czyli duchowości Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, ma doskonałą okazję, żeby poznać ją właśnie na pielgrzymce. Dlaczego warto iść właśnie z “ósemką” salwatoriańską? Ponieważ doświadczymy w niej pozytywnego Bożego szaleństwa. Spontaniczność, kreatywność, radość i uśmiech – to słowa – klucze, którymi najtrafniej można określić “ósemkę”. – Jesteśmy naładowani Bożą energią. A czym różnimy się od innych? Niech pomyślę… Wiem! Z pewnością tym, że żadnej innej grupy nie prowadzą salwatorianie! – dworuje sobie jeden z kięży. – A tak poważnie, staramy się wypełniać na pielgrzymce nasz charyzmat, czyli docierać do ludzi z dobrą nowiną o Bogu wszelkimi możliwymi sposobami. Pod tym względem jesteśmy uniwersalni. W czasie pielgrzymki towarzyszyć nam będą: codzienne rozważanie Ewangelii, modlitwa Różańcowa, spotkanie tematyczne z gośćmi, a także spotkanie z naszym założycielem błogosławionym Franciszkiem Marią od Krzyża Jordanem, którego beatyfikację obchodziliśmy 15 maja 2021 roku.


Opis archiwalny

Młoda, spontaniczna, nieobliczalna grupa salwatoriańska.

Grupa ósma to przede wszystkim młodzi. Wielu jej członków jest związanych z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej

Jeśli ktoś nie zna księży salwatorianów, czyli duchowości Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, ma doskonałą okazję, żeby dobrze je poznać właśnie na pielgrzymce. Dlaczego warto iść właśnie z “ósemką” salwatoriańską? Ponieważ doświadczymy w niej pozytywnego Bożego szaleństwa.

Grupa znana jest ze swojej energiczności, szczególnie za sprawą wspólnoty Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, która zrodziła się na bazie spotkań pielgrzymkowych. Młodzież RMS wprowadza przyjazny klimat, bardzo pomocny w znoszeniu trudu na pątniczym szlaku.

Spontaniczność, kreatywność, radość i uśmiech – to słowa-klucze, którymi najtrafniej można określić “ósemkę”. – Jesteśmy nieobliczalni. A czym różnimy się od innych? Niech pomyślę… Wiem! Z pewnością tym, że żadnej innej grupy nie prowadzą salwatorianie! – dworuje sobie jeden z kięży. – A tak poważnie, staramy się wypełniać na pielgrzymce nasz charyzmat, czyli docierać do ludzi z dobrą nowiną o Bogu wszelkimi możliwymi sposobami. Pod tym względem jesteśmy uniwersalni. Nie zamykamy się na żadną formę np. modlitwy. Mamy dużo fajnych pomysłów – dodaje.

Salwatorianie przywołują postać swojego założyciela, którym był sługa Boży Franciszek Maria od Krzyża Jordan. Jego proces beatyfikacyjny wciąż trwa. Członkom Towarzystwa Boskiego Zbawiciela stawia się za wzór pierwszych apostołów, którzy na wszelkie możliwe sposoby głosili naukę Chrystusa.