Grupa 15

Grupa 15 – FRANCISZKAŃSKA ZŁOTA „15”
Całe życie jest pielgrzymowaniem

przewodnik: o. Oskar Maciaczyk OFM
tel. 691 867 299

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.00. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Zapisy w roku 2022: https://bit.ly/formularz_zapisy_PPW22

Więcej informacji i możliwość zapisów poza formularzem w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w D.A. “Wawrzyny”- Wrocław, ul. Bujwida 51 w dniach: od 30.07 do 1.08.  w godz. od 11.00 do 17.00, tel. 71 725-67-20

MSZA ŚWIĘTA PRZED PIELGRZYMKĄ:

1 sierpnia Msza św. o 18.30, po niej Apel Jasnogórski, wspólna modlitwa w kościele dla pielgrzymów, ich rodzin oraz pielgrzymów idących duchowo.

DODATKOWE INFORMACJE:

Wyjście Grupy 15 sprzed kościoła św. Antoniego przy al. Kasprowicza o godz. 6.45. Dołączamy do głównego nurtu pielgrzymki przy moście Trzebnickim na ul. Zawalnej

ZDAWANIE BAGAŻU:

Można składać w „Cukierence” 1 sierpnia 19.00 – 20.30 lub rano 2 sierpnia przed wyruszeniem, do godz. 6.45. Bagaż należy podpisać imieniem i nazwiskiem. W grupie 15 wszystkie bagaże należy oznaczyć żółtą wstążką

KOSZTY PIELGRZYMKI:

– Osoba dorosła 95 zł
– dzieci i młodzież – 85 zł (dla młodzieży do lat 16)
(Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie)

ZNIŻKI:

W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci) – 3 i więcej osobowej rodziny to: Pierwsza osoba dorosła 95 zł, Druga osoba z rodziny 85 zł, Trzecia osoba z rodziny 75 zł, Czwarta i każda następna po 50 zł

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– zapisanie się przez formularz do grupy pielgrzymkowej
– powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu
– przestrzeganie zakazu noclegów koedukacyjnych
– wypełnianie poleceń od Brata Przewodnika oraz Organizatorów Pielgrzymki
– przyjęcie w duchu pokuty wszystkich trudów pielgrzymowania

Więcej informacji wkrótce.


Pielgrzymka pod sztandarem św. Franciszka z Asyżu i z hasłem “Radość Ewangelii” to doskonałe połączenie, którego doświadczycie w grupie nr 15.

Grupa 15 ma charakterystyczny rys, a jest nim duchowość franciszkańska. To franciszkanie brązowi, którzy towarzyszą pielgrzymom na szlaku dbają o to, by św. Franciszek z Asyżu znalazł swoje miejsce w grupie, a przez to, jak mówią pielgrzymi, wędruje się łatwiej.

Będzie nam miło, jeśli ktoś dołączy właśnie do nas. Jeśli chcesz pielgrzymować w grupie, w której proporcje między pielgrzymkową radością a modlitewnym skupieniem są zrównoważone, to jest to właśnie grupa dla Ciebie. Pielgrzymi Grupy 15 to ci, którzy szybko wyciszają się, kiedy głoszone jest słowo Boże i skupiają się, kiedy następuje wspólna modlitwa. Zarazem potrafią dzielić się radością w czasie drogi i odpoczynku, bo jest również czas na dobry humor.

Jeżeli chcesz doświadczyć dużo radości franciszkańskiej dołącz do nas. Duży człon stanowią studenci z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Antoni” i innych wspólnot franciszkańskich. Przewodnik Grupy 15, który jest duszpasterzem akademickim twierdzi, że pielgrzymi wracają po pielgrzymce do domu bardzo odmienieni ponieważ pielgrzymowanie było nie tylko przygodą, ale mocnymi rekolekcjami w drodze.