Grupa [nr grupy i opis]
Grupa 15 – FRANCISZKAŃSKA
Całe życie jest pielgrzymowaniem

Przewodnik:

o. Oskar Maciaczyk OFM

Zapisy

Zapisy przez formularz online:

Będzie możliwość zapisania się stacjonarnie w Biurze pielgrzymkowym, oraz na postojach, podczas trwania Pielgrzymki

Koszty uczestnictwa

Dorośli: 130zł
Dzieci i młodzież do lat 18: 90zł

Dla rodzin są przewidzane zniżki – więcej informacji.
Jest możliwość zapisu tylko na kilka dni.

Każdy zapisany pielgrzym jest objęty ubezieczeniem NWW.

Biuro pielgrzymkowe

Centralny Punkt Informacyjny Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – 
będzie otwarty w terminie: 31.07 – 02.08
w godz. od 11.00 do 17.00
Wrocław, ul. Bujwida 51

Więcej informacji:
pielgrzymka@pielgrzymka.pl
71 725-67-20
(+48) 608095757
(+48) 607324063

Informacje o grupie

Grupa 15 – FRANCISZKAŃSKA ZŁOTA „15”
Całe życie jest pielgrzymowaniem

przewodnik: o. Oskar Maciaczyk OFM
tel. 691 867 299

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.00. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje ks. Przewodnik grupy. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

MSZA ŚWIĘTA PRZED PIELGRZYMKĄ:

1 sierpnia Msza św. o 18.30, po niej Apel Jasnogórski, wspólna modlitwa w kościele dla pielgrzymów, ich rodzin oraz pielgrzymów idących duchowo.

SPOTKANIE PRZEDPIELGRZYMKOWE:

Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 31 lipca (Poniedziałek), godz. 19:00 w domu parafialnym przy kościele św. Antoniego (Wrocław-Karłowice; al. Kasprowicza 26)

DODATKOWE INFORMACJE:

Wyjście Grupy 15 sprzed kościoła św. Antoniego przy al. Kasprowicza o godz. 6.45. Dołączamy do głównego nurtu pielgrzymki przy moście Trzebnickim na ul. Zawalnej

ZDAWANIE BAGAŻU:

Bagaże będzie  można składać przy pomniku na Ostrowie Tumskim przed rozpoczęciem Mszy św. (od 5:30)

Pielgrzymka pod sztandarem św. Franciszka z Asyżu i z hasłem “Radość Ewangelii” to doskonałe połączenie, którego doświadczycie w grupie nr 15.

Grupa 15 ma charakterystyczny rys, a jest nim duchowość franciszkańska. To franciszkanie brązowi, którzy towarzyszą pielgrzymom na szlaku dbają o to, by św. Franciszek z Asyżu znalazł swoje miejsce w grupie, a przez to, jak mówią pielgrzymi, wędruje się łatwiej.

Będzie nam miło, jeśli ktoś dołączy właśnie do nas. Jeśli chcesz pielgrzymować w grupie, w której proporcje między pielgrzymkową radością a modlitewnym skupieniem są zrównoważone, to jest to właśnie grupa dla Ciebie. Pielgrzymi Grupy 15 to ci, którzy szybko wyciszają się, kiedy głoszone jest słowo Boże i skupiają się, kiedy następuje wspólna modlitwa. Zarazem potrafią dzielić się radością w czasie drogi i odpoczynku, bo jest również czas na dobry humor.

Jeżeli chcesz doświadczyć dużo radości franciszkańskiej dołącz do nas. Duży człon stanowią studenci z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Antoni” i innych wspólnot franciszkańskich. Przewodnik Grupy 15, który jest duszpasterzem akademickim twierdzi, że pielgrzymi wracają po pielgrzymce do domu bardzo odmienieni ponieważ pielgrzymowanie było nie tylko przygodą, ale mocnymi rekolekcjami w drodze.