Grupa 4

Grupa 4 – ZIEMIA OŁAWSKA
Rodzinami silni

przewodnik: ks. Mateusz Wojciechowski, ks. Adam Skalniak
tel. ‭605 901 507‬

Zapisy w roku 2019:

  • od 30 do 31 VII w godzinach od 17.00 do 19.00 na plebani parafii NMP MAtki Pocieszenia w Oławie.
  • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
    Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Bagaże:

  • 1.08.2018 w godzinach 18.00-19.00 przy Parafii NMP MAtki Pocieszenia
    Tego dnia o godzinie 19 w kościele spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką.
  • 02.08.2018 – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.4

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.


 Ziemia oławska ma zawsze silną reprezentację na PPW.

Nasza grupa skupia w sobie ludzi w bardzo różnym wieku pochodzących z Oławy oraz okolic. Wędrują z nami małżonkowie, rodziny z dziećmi, ludzie starsi oraz młodzież. Dzięki tej ogromnej różnorodności możemy się wzajemnie od siebie uczyć i poznawać. Wielu członków naszej grupy, którzy pielgrzymują już któryś z kolei raz mówią, że w Czwóreczce jest jak w rodzinie, w której troszczymy się wzajemnie o siebie i zawsze możemy liczyć na pomoc. Jesteśmy około 100 osobową grupą: głośną, rozśpiewaną i roztańczoną. W weekendy nasza grupa jednak fenomenalnie rośnie, ponieważ dołączają do nas pielgrzymi, którzy ze względu na pracę nie mogą przejść z nami całości, a nie mogą się pogodzić, by nie przejść z nami choć jednego dnia. Przewodnikiem grupy czwartej jest ksiądz Mateusz Wojciechowski.

Opis grupy archiwum.

Myślę, że czymś charakterystycznym w naszej grupie jest to, że w jej skład wchodzą całe  rodziny – mówi ks. Marek Leśniak, dotychczasowy przewodnik „czwórki”, który w tym roku, ze względu na kontuzję, będzie pielgrzymował duchowo. Jak zaznacza grupy jednak nie opuści i będzie się starał mobilnie podążać jej śladem.

Oczywiście z racji, iż „czwórka” jest związana z konkretną miejscowością i okolicami przekrój wiekowy jest bardzo duży. – Ci młodsi mogą doświadczyć niezwykłego świadectwa tych, którzy wybierają się na szlak z małymi dziećmi. Na pewno jesteśmy też głośni i to jest piękne, że  tak wiele osób włącza się we wspólny śpiew – dodaje.

Grupa liczy ok. 100 osób. Wyjątkiem są dni weekendowe. Wtedy liczebność diametralnie się zmienia. – Od piątku do niedzieli jest nas nawet o 50-60 osób więcej. Dołączają te osoby, które np. ze względu na brak urlopu nie mogą wziąć udziału w całości wydarzenia – zaznacza ksiądz przewodnik. O czym to świadczy? Że „czwórka” wciąga i przyciąga. Jeśli raz się z nimi pójdzie, to później trudno się uwolnić… – Dlatego liczymy, że 2 sierpnia wyruszy nas spod katedry wrocławskiej bardzo dużo – dodaje kapłan.